News Ticker

Πάλεψαν αλλά δεν τα κατάφεραν τα Βριλήσσια κόντρα στον Ολυμπιακό

Τα Βριλήσσια ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση και επέβαλαν τον ρυθμό τους μέχρι το ημίχρονο. Όμως ο Ολυμπιακός κατάφερε με ένα σερί 22-9 να πάρει έστω και αγχωτικά τη νίκη απέναντι στην ομάδα της πόλης μας με σκορ 38-27.

Τα Βριλήσσια έκαναν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν με τέσσερα γκολ διαφορά (15-19 στο 30′) αλλά ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές μετά την ανάπαυλα. Οι παίκτες του Ζέλικο Μπάμπιτς έπαιξαν πιο επιθετικά και έτρεξαν επιμέρους 22-9 για να πάρουν τη νίκη και τους δύο βαθμούς στο κλειστό της Ηλιούπολης.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε ο Στάθης που σημείωσε 8 τέρματα για τα Βριλήσσια ενώ ο Πασσιάς, o Λιάπης και ο Παπαβασίλης σκόραραν από πέντε γκολ για τους ερυθρόλευκους.

ΤΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 1-4, 6-8, 8-10, 11-15, 13-17, 15-19 (ημχ.), 20-19, 26-21, 29-22, 32-23, 25-26, 38-28

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάμπιτς): Τζηράς 2, Παπαβασίλης 5, Βίντα 3, Τζίμπουλας 4, Παπάζογλου 3, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας 2, Σλίσκοβιτς 2, Βούγιοβιτς 1, Βέγιν 1, Λιάπης 5, Πασσιάς 5, Μιχαηλίδης 4, Σάββας 1, Νικολίνταης.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Τούτσης): Καμπούρης, Στάθης 8, Βλάχος 1, Τσαμεσίδης 4, Κολεζάκης 3, Αντωνιάδης, Βαρδαξόπουλος 5, Μπάγιος 2, Φ. Χαλβατζής, Σ. Χαλβατζής, Μπινιάρης 1, Μπέσκος, Τσανίνος 1, Μπαλάσκας 2, Τσαμουρής 1.

HANDBALL PREMIER: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ