Βριλήσσια: Κατάληψη στο 2ο Γυμνάσιο
![2o Gimnasio Vrilission](https://vrilissianews.gr/wp-content/uploads/2020/09/2o-Gimnasio-Vrilission-e1678183627119-620x264.jpg)
Υπό κατάληψη τελεί από σήμερα και το 2ο Γυμνάσιο Βριλησσίων με τους μαθητές σήμερα το πρωί να παρεμποδίζονται να εισέλθουν στον χώρο του σχολείου από ομάδα συμμαθητών τους. Σημειώνεται ότι η κατάληψη στο 2ο Γυμνάσιο έρχεται σε συνέχεια της κατάληψης στο γειτονικό 2ο Λύκειο η οποία συνεχίζεται και σήμερα 7/3. Η κατάληψη, πάντως, στο 1ο Λύκειο έλαβε τέλος με τους μαθητές εκεί να συνεχίζουν, πλέον, κανονικά τα μαθήματά τους.